Workshopy vázání pro začátečníky a mírně pokročilé

(Termín: 08.04.2017 - 09.04.2017 10:00 - 18:00, místo: Praha – Karlín)

Volný styl vázáníVíkendové workshopy Méně přemýšlení, více vázání budou zaměřený na jednoduchost. Naučíte se vázát volným stylem. Budou pro nás důležitější pocity a plynutí vázání než naučené vzory. Zapojíme do vázání improvizaci. Nakonec si vyzkoušíme i závěsy s minimem potřebné techniky.

Na víkend 8-9. 4. 2017 jsme pro vás v Praze připravili následující bondage workshopy:

 • sobota 10:00 Vázání pro začátečníky – Praktická bondage
 • sobota 13:30 Vážeme pro pocit – jeden provaz stačí
 • neděle 11:00 Volný styl vázání a improvizace
 • neděle 15:00 Volné závěsy

Workshop 1: Vázání pro začátečníky – Praktická bondage

Svázání nohouSobota 10:00-12:30

Workshop se zaměří na praktické vázání, dalo by se říct, až ložnicové vázání – naučíte se rychle a jednoduše svázat partnera na posteli, jak udělat vázání pohodlné, ale přitom pevné a objímající.

Mezi probíranými tématy budou:

 • bezpečnost – základy
 • provazy – výběr, péče, zacházení, smotávání, navazování
 • přivázání rukou k posteli
 • přivázání rukou k tělu
 • rychlé a jednoduché vázání nohou

Pokročilost: Workshop je vhodný pro začátečníky i mírně pokročilé.

Workshop 2: Vážeme pro pocit – jeden provaz stačí

Sobota 13:30-16:30

Při vázání se snadno necháváme unést technikou, vzory, obrazem výsledného vázání, přidáváme provaz za provazem a přitom zapomínáme na to hlavní – na našeho partnera. Tentokrát to uděláme jinak. Budeme vázat jedním provazem. Netechnicky. Bez předem stanoveného cíle. Budeme si hrát a provazem budeme vytvářet pocity. Každý pohyb, každý dotyk provazu by měl stát za to. (Workshop nebude zaměřený na mazlivý styl vázání / caressing rope.)

Pokročilost: Workshop je vhodný pro všechny úrovně pokročilosti – od úplných začátečníků po velmi pokročilé, začátečníci by měli absolvovat workshop č. 1.

Workshop 3: Volný styl vázání a improvizace

Volný styl vázáníNeděle 11:00-14:00

Na workshopu se nejdříve podíváme na technické základy vázání, abychom se od nich následně odpoutali a tvořili mimo naučené vzory. Budeme se věnovat i estetice úvazů, ale zejména plynutí vázání a improvizaci.

Pokročilost: Workshop je vhodný pro začátečníky i mírně pokročilé, začátečníci by měli absolvovat workshop č. 1.

Workshop 4: Volné závěsy

Neděle 15:00-18:00

Krok po kroku se naučíte vázat bezpečné částečné a plné závěsy. Témátem tentokrát nebude obvyklý boční závěs a Takate kote, ale zaměříme se na improvizaci – vytváření závěsu volně dle nálady, partnera, záměru… Techniku pro jednou poněkud upozadíme (ale jen do míry, kdy bude vázání stále bezpečné) a necháme vázání více plynout.

Pokročilost: Workshop je vhodný pro začátečníky a mírně pokročilé, začátečníci by měli absolvovat workshop č. 1. Nemusíte umět vázat Takate kote.

Vezměte si s sebou

 • Provazy – na workshopy č. 1 a 2 si vezměte 2-3 provazy a na workshopy č. 3 a 4 pak 5-7 jutových nebo konopných provazů. Doporučená délka provazů je 8-9 metrů. Více o výběru provazu. Provazy si bude možné zakoupit nebo v omezeném množství půjčit na místě. Nejste-li si jisti, jaké provazy jsou vhodné, nebo chcete-li se zeptat na cenu, pošlete nám dotaz.
 • Karabiny nebo kruh na zavěšování pro workshopy č. 4. Základní karabiny v omezeném množství budou k zapůjčení na místě, kruh bude možné zakoupit.
 • Šátek na zavázání očí (volitelně) na workshopy č. 2 a 3.

Organizační pokyny

Workshop se bude konat v Karlíně, přesná adresa vám bude zaslána až po schválení registrace. Vstup pouze bez bot nebo v přezůvkách.

Na workshop je nezbytné se včas zaregistrovat, počet míst je omezený. Níže naleznete registrační formulář. Cena v registračním formuláři je pro jednu osobu. Při registraci uveďte počet osob (tj. pro pár vyberte 2 místa). Pro schválení rezervace můžeme požadovat platbu předem. Studentské a sociální slevy na vyžádání.

Nemusíte přijít v páru, dvojice lze sestavit i na místě, nicméně doporučujeme přijít s partnerem. Pokud se hlásíte jako jednotlivec, prosím uveďte, zda byste chtěli vázat s mužem nebo ženou. Registrace jednotlivců schvalujeme tak, abyste měli odpovídajícího partnera. U jednotlivců, zejména samotných mužů, je pravděpodobné, že registrace nebude schválena z důvodu absence vhodného protějšku. Doporučujeme aktivně samostatně hledat partnera na workshop.

 

Soptík vede workshopy provazové bondage od roku 2011. Je autorem stránek xbondage.cz. Samotnému vázání se věnuje více než 17 let. Studoval japonskou bondage pod vedením nejvýznamnějších současných představitelů jako Kinoko Hajime, Osada Steve, Kanna, Naka Akira a mnoha dalších.


Rezervace

Rezervace uzavřeny.

Označeno v workshop

Nejbližší akce

Zasílání pozvánek