Workshop Začátečníci, diamanty, závěsy

(Termín: 09.03.2019 - 10.03.2019 11:00 - 18:30)

V březnu budete mít příležitost navštívit celovíkendový workshop pro začátečníky a mírně pokročilé. Sobota bude věnována základům vázání, techniky a jednoduchým i mírně pokročilejším úvazům, které budeme kombinovat s emocemi. V neděli se naučíme základy částečných a plných závěsů. Zaměříme se zejména na bezpečnost a pohodlnost.

WS 1: Technika s emocemi

Sobota 8.3.2019 11-18:30 (s přestávkou na oběd)

Cílem workshopu není jen učit uzly a vzory, tj. co vázat, ale také naučit jak vázat, aby z vázání měli oba co největší prožitek.

Nejdříve začneme výukou základů vázání. Od jednoduchých úvazů budeme postupovat k základům techniky a jejího pochopení, abyste mohli volně vázat a neomezovali se jen na pár vzorů. Na programu bude zejména:

 • používání a manipulace s provazem
 • základní vázání rukou a nohou
 • šněrované vázání
 • hrudní úvaz (Takate kote)

Nicméně vázání by nemělo být o technice, ale o sdělení, které předáváte partnerovi. Proto se po zvládnutí základů techniky zaměříme na emoce.

Můžete umět desítky technicky dokonalých uzlů nebo vázat překrásné vzory, které dobře vypadají na fotkách, ale pokud nedokážete vázanou osobu oslovit provazem, po chvilce ji vázání začne nudit. Komunikace v provazech může mít mnoho podob – ovládnutí partnera, mazlení, škádlení, trápení a mnoho dalších věcí lze  provazem dosáhnout. Zapomeňte na chvíli na techniku a pojďte se naučit, jak vázání obohatit o to nejdůležitější – emoce.

Mezi probíraná témata bude patřit například:

 • napětí v provazech
 • neverbální a neprovazová komunikace při vázání
 • základy manipulace s tělem partnera
 • různé způsoby použití provazu
 • tempo, energie a načasování vázání
 • rozvazování

Pokročilost: Workshop je vhodný pro začátečníky i mírně pokročilé.

WS 2: Základy závěsů

Neděle 9.3.2019 11-18:30 (s přestávkou na oběd)

Na workshopu se naučíte krok po kroku vázat bezpečné závěsy. Budeme se učit zejména tzv. boční závěs (Yoko tsuri). Zvláštní pozornost bude věnována bezpečnosti, správnému uvázání závěsných provazů a pohodlnosti závěsu.

V druhé části workshopu se budeme věnovat částečným závěsům, které bývají mylně považovány za jednodušší a bezpečnější.

Pokročilost: Workshop je určen mírně pokročilým, podmínku splní i začátečníci, kteří se účastnili workshopu č. 1. K účasti je nutné umět vázát 2-provazové Takate Kote.

Vezměte si s sebou

 • Provazy – vezměte si 3-4 provazy na sobotní workshop a 6-7 provazů na nedělní workshop. Doporučujeme jutové nebo konopné provazy. Vhodná délka provazů je 7,5-8,5 metrů. Provazy si bude možné zakoupit nebo na sobotní workshop i půjčit na místě. Nejste-li si jisti, jaké provazy jsou vhodné, nebo chcete-li se zeptat na cenu, pošlete nám dotaz.
 • Karabiny nebo kruh na zavěšování pro workshop č. 2. Základní karabiny v omezeném množství budou k zapůjčení na místě, kruh a karabiny bude možné zakoupit.

Organizační pokyny

Otevření prostor bude v obou dnech 10:45.

Přesná adresa místa konání vám bude zaslána až po schválení registrace.

Na workshop je nezbytné se včas zaregistrovat, počet míst je omezený. Níže naleznete registrační formulář. Cena v registračním formuláři je pro jednu osobu. Při registraci uveďte počet osob (tj. pro pár vyberte 2 místa). Pokud se hlásíte s partnerem každý zvlášť, prosím uveďte to do poznámky k registraci. Pro schválení rezervace je nutné mít partnera a platba předem.

 

Registrace se provádí na www.subspacestudio.cz.


Označeno v workshop

Nejbližší akce

Zasílání pozvánek