Workshopy s Jankem

(Termín: 23.03.2019 11:00 - 19:00, místo: Brno – Domeček)

Na celodenním workshopu s Jankem Šloncem, kterého můžete znát jako empatického riggera, lektora i výrobce provazů, se můžete učit manipulaci s tělem partnera a prozkoumat a naučit se Takate Gote, jak je ještě neznáte.

Program

Manipulace s tělem

Ukážeme si, jak s tělem manipulovat plynule a jen s malou námahou. Jednotlivé techniky budeme procvičovat tak, abyste v nich získali jistotu, dynamičnost a díky tomu mohli být při vázaní více v pohodě a sami sebou. Budeme se věnovat polohám vsedě, vleže a jejich přechodům.

Další část bude patřit pozicím těla při vázání, a to jak vázající/ho, tak svazované/ho. Zaměřením pozornosti na polohu těla a vzájemný pohyb se otevírá prostor pro zkoumání a objevování jednotlivých pozic, jejich významů, nálad a emocí.

Laboratoř Takate Gote

Úvaz rukou dole za zády svázanými spolu s hrudníkem – pro vázání na zemi a částečný závěs

Jednoduchost tohoto vzoru dovoluje zaměřit se na kontakt s partnerem skrze provaz a skýtá velkou pohyblivost svázané/ho i vzoru samotného. Lokty jsou u těla a oproti klasickým TK pro závěs a je tedy pohodlnější pro pohyb na zemi a funguje již po použití jednoho provazu.

Nejprve se zaměříme na první provaz a společně budeme zkoumat, jak funguje v různých situacích, polohách a na různých tělech. Tento postup se dá nazvat Laboratoř a použijeme ho i pro druhý provaz. Dává nám možnost se podělit o vlastní zkušenosti a získat zkušenosti ostatních.

V prostoru jsou závěsné body, budete mít tedy možnost prozkoumat i částečné závěsy.

Záměr a pozornost

V průběhu celého dne se budeme průběžně věnovat tomu, odkud a kam plyne naše pozornost při vázání, jak tento aspekt ovlivňuje vázaného člověka. Jak se dá měnit záměr v provazu a tedy i vjem, který přináší.

 

Pokročilost:

Workshop je vhodný pro všechny úrovně pokročilosti vyjma úplných začátečníků. K účasti je nutné umět základní úvazy – vázání rukou.
Pokud jste začátečníci a chcete se zúčastnit, přijďte nejdřív na některou Shibari Night, pomůžeme vám si základy osvojit.

Vezměte si s sebou:

Pro celý workshop budete potřebovat min. 2 přírodní provazy, ideálně 4 a více. Délka přibližně 8 metrů. Pro zkoušení částečných závěsů kruh nebo karabiny.

Organizační pokyny:

K dispozici je kuchyňka, káva a čaje.  Další občerstvení dle vlastní chuti si vezměte s sebou.

Vstup do objektu je možný pouze po přezutí a do sálu už jen bez bot.

Otevření prostor:    10:45
Workshop:               11:00 – 19:00
Přestávka na oběd: 14:00 – 15:00

Pokud se vám nedaří najít protějšek pro vázání a dáte nám vědět při registraci, pokusíme se pomoct v předstihu z již přihlášených osob sestavit dvojice. Dejte nám při registraci vědět, jestli chcete vázat nebo být vázaná/ý, s mužem nebo ženou.

Na akci je nutné se zaregistrovat přes níže uvedený formulář a odpovědět na ověřovací mail – uvádějte tedy mailovou adresu, kterou navštěvujete. Maximální počet účastníků je 8 párů.
Pokud můžete přijít jen na jednu část WS, napište nám.
Dotazy můžete posílat mailem na adresu: AlaFB (zavinac) seznam (tecka) cz

O lektorovi: Janek Šlonc

Janek Šlonc se věnuje shibari od roku 2013. Absolvoval výcvik u Petra Málka zahrnující Rodinné konstelace, nástroje Tantry, vědomý dotek a práce s energií a tělem. Od r. 2014 vede workshopy u nás (v Praze, festivalu Art of Being), ale i v zahraničí (UK, DE, NL, AUT).

Váže především na zemi a přikládá velký význam propojení partnerů. Již tři roky se věnuje ruční výrobě stáčených provazů pro Shibari a Stick of Joy. Za tu dobu jeho výrobky kolují po celé Evropě. Můžete jej najít na Facebooku pod @Janeksrope a @Stickofjoy.


Rezervace

Typ lístku Cena Počet míst
náhradníci na uvolněná místa 350,00


O

Organizátorka BDSM srazů a workshopů v Brně.

Označeno v workshop

Nejbližší akce

Zasílání pozvánek