Report z workshopů a Shibari Night s Butterfly

cb_img_6761

Butterfly jsem už jednou v minulosti potkala, neměla jsem ale možnost ji vidět vázat. Na náplň víkendových workshopů jsem proto byla hodně zvědavá – fotky z jejího vázání, stejně jako nastíněný program workshopů, slibovaly vázání uvolněné od techniky a tak nějak „žensky“ pojatou hravost.

Workshop 1 – Anarchistické vázání

V pátek večer Butterfly do puntíku naplnila svoje předsevzetí vzepřít se všem pravidlům vázání. Že musí být provaz uprostřed přeložený? Ale kdeže. Prostě ho chytněte, kde to zrovna vyjde… A proč ho vlastně vůbec překládat? A co takhle hned na začátku uvázat třeba na zápěstí nebo kolem pasu tři provazy naráz a tu vázat se dvěma, tu s jedním a tam se všemi, abychom je za chvilku zase podle nálady rozdělili na jednotlivé provázky? A že si nemůže vázaný říct, jak chce být přesně svázán?

Po třech hodinách improvizačních cvičení s volným zadáním jsem skoro zapomněla, jak se váže single column tie, zato jsem měla příjemně vyčištěnou hlavu. Cíl dostat nás z komfortní zóny splněn.

Workshop 2 – Mocné vázání

Sobotní celodenní workshop se soustředil na každou část vázání zvlášť a nabídl různé „polohy“ každé z nich – metaforicky i doslova. Je libo něžný, nebo trošku tvrdší přístup? Klidně to prostřídejte. A zkuste začít ve stoje a teprve po chvíli přejít na zem.

Při nácviku take-downů se sem tam ozvalo vyjeknutí následované smíchem. To jsme měli za úkol překvapit partnera.

Workshop 3 – Elegantní částečné závěsy

Stejně jako ve dvou předchozích, i na třetím workshopu kladla Butterfly velký důraz na pozorování partnera a vyhradila spoustu prostoru improvizaci a invenci účastníků.

První dva částečné závěsy měly ještě celkem pevné zadání, potom ale nastala pravá zkouška představivosti. Ze dvou náhodně vybraných fotografií jsme si měli zvolit jednu a inspirovat se jí k vytvoření částečného závěsu. Na tomhle úkolu byl krásně vidět odlišný přístup každého účastníka – někdo začal okamžitě zkoušet a improvizovat, další na fotku mlčky hleděli a snažili se finální výsledek dotvořit ještě předtím, než se opravdu pustili do vázání.

Zhodnocení workshopů

Všechny workshopy byly zaměřené na emoce, hlavní roli hrála komunikace s partnerem, hravost a improvizace. Začínajícím Butterfly ukázala spoustu cest, kterými se můžou při vázání ubírat, a nabídla k tomu odpovídající prostředky. Pokročilé donutila vyzkoušet něco nového a vystoupit z jejich „obvyklého“ způsobu vázání.

Shibari night

cb_img_6861

Úvod sobotní shibari night byl jako už tradičně zasvěcený vystoupení zahraničního hosta. Už předtím jsem od Butterfly zčásti věděla, co na svou modelku chystá, to mě ale ani v nejmenším nepřipravilo na sílu toho zážitku. Cítila jsem bezmoc, když Pavlu přivázala za krk ke karabině. Strach z nože, kterým jí přejížděla po těle. Při fackách na obličej ovázaný kolem dokola tenkým provázkem hořela i moje vlastní tvář. Při rozvazování jsme plakaly spolu. Potom Butterfly vytáhla bublifuk. Duhové bublinky se snášely na obličej pokrytý slzami. Rozzářený obličej pokrytý slzami…

cb_img_6941

Atmosféra v sále se ještě nestačila ani uklidnit a přišlo další překvapení v podobě neplánovaného vystoupení Soptíka v kostýmu Batmana s bojovnou catwoman Ami. Představení plné vtipu, nadsázky a preciznosti. Batman existuje.

Autor: Joan von Brook

Označeno v Články Označeno s: ,

Nejbližší akce

Zasílání pozvánek